Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reportáže: Ty nové až úplně dole..
Summer cup 2007
Účast na Summer cupu 2007 jsme zvažovali již dlouho dopředu, ale nakonec se to řešilo na poslední chvíli. Tým sestavovala BaTerka, tedy Terka Párysová a Filip Kopecký. Máme plno kamarádů mezi florbalisty, tak bylo z čeho vybírat. Proto sestava vykrystalizovala poměrně rychle, a bylo to nutné, protože zbývala asi dvě poslední místa. Na soupisce týmu, jehož pracovní název byl FBC Šulini, což se mimochodem nelíbilo některým nominovaným hráčům, byli tito hráči.
 
G Pavel Mach
 
Tomáš Rejmont, Jiří Cihlář
Radim Ježek, „C“ BaTerka, Filip Kopecký
 
Radek Veselý, Tomáš Urban
Martin Šír, Tomáš Erlebach, Zdeněk Říha,
 
Náš tým byl nalosován do základní sk. B kde se postupně střetl s týmy Narhi Bohemians Praha, Naděje Pardubice a Tuňáci.
 
4. 7. 2007 
8:45 Narhi Bohemians Praha vs. Duracell Team 6:2

Na úvod turnaje nás čekal jeden z favorizovaných týmů. V jehož řadách vynikali florbalové hvězdy Aleš Jakůbek a Michal Jedlička. Vědomi si síly soupeře jsme se nikam netlačili a snažili se hrát ze zajištěné obrany na brejky. Dloho byla hra vyrovnaná a soupeř nám ve skóre o moc neuskočil. Naši první branku zaznamenal Fida a snižoval tak na 1:2 z našeho pohledu. Těsně před koncem jsme drželi docela slušný výsledek 2:4, ale bohužel se soupeři těsně v závěru podařilo dvakrát skórovat a konečná podoba výsledku byla 2:6 v náš neprospěch. I tak jsme byli se svojí hrou spokojeni a věřili jsme, že se popereme o druhé postupové místo do Elity A, při předpokladu, že Bohemka si pohlídá postup z prvního místa.
 
4. 7. 2007 
14:45 Naděje Pardubice vs. Duracell Team 3:5

Tento soupeř jako jeden z mála měl ve svých řadách zastoupeno i něžné pohlaví. A to dokonce hned tři hráčky. Asi i proto jsme soupeře trochu podcenili a náš předpoklad lehkého zápasu se nenaplnil. Hra byla vyrovnaná a dlouho se nám nedařilo odskočit na větší brankový rozdíl. Ale konečný plný bodový zisk do tabulky naší základní skupiny se počítal a byl velmi cenný.
 
4. 7. 2007 
20:45 Duracell Team vs. Tuňáci 5:4

 

Třetí a poslední zápas prvního hracího dne jsme odehráli proti týmu z České Lípy. Vzhledem k vývoji v naší skupině byl tento zápas rozhodující o tom kdo z těchto týmů doprovodí Bohemku do Elity A. Zápas to byl znovu vyrovnaný, kdy jsme několikrát soupeři odskočili o jednu branku, ale soupeř se několikrát dokázal dotáhnout. I přes nervózní závěr jsme udrželi těsné vítězství 5:4 a těšili se na další boje v elitní kategorii.

 
V elitní skupině na nás čekala trojice těchto soupeřů: Čalamáda unit, SK Anus Kadaň, SK Gaudeamus. Postupový klíč byl následující. První dva týmy postupovali do čtvrtfinále, kde tým z prvního místa šel na tým z druhého a naopak.
 
5. 7. 2007 
12:30 Čalamáda unit vs. Duracell Team 3:7

 

Prvním soupeřem o play-off byl tým, který postoupil z prvního místa ze základní skupiny. Ale naše banda králíku na baterky se rozstřílela a králík v naší brance to vše jistil dobrým výkonem. A první dva body byly naše.

 5. 7. 2007 
18:30 Duracell Team vs. SK Gaudeamus 5:0

No co napsat..
Prostě když se daří, tak se daří.. A když to jde jak útoku tak i obraně včetně gólmana tak další dva body a jisté play-off.
 

6. 7. 2007 
Duracell Team vs. SK Anus Kadaň 3:0

Nezbývá než vyzdvihnout výkony Pavla v brance, který podruhé za sebou vynuloval střelce soupeře a měl velkou zásluhu na postupu do play-off z prvního místa nadstavbové skupiny s, troufám si říct, luxusním skóre 15:3 po třech utkáních.
Po Pavlových výkonech v naší brance nás o to víc mrzelo, že jsme s jeho službami nemohli počítat pro play-off. Naštěstí máme kontakty a po schválení prezidenta Slavie a hlavního pořadatel turnaje nám bylo umožněno angažovat náhradníka Lukáše Knapčíka. Toho v barvách Durasell Teamu jako první prověřil kousavý tým FBC Pitbulls Kolín, který hraje třetí ligu.
 

PLAY OFF

Čtvrtfinále 7. 7. 2007 
Duracell Team vs. FBC Pitbulls Kolín 6:4

 

Na úvodní buly se postavila naše kapitánka BaTerka. Hra se přelévala ze strany na stranu a byla plná tvrdých osobních soubojů. První branku vstřelil soupeř po hrubé chybě naší obrany, kdy jsme nepokryli volného hráče před naší brankou a ten tak po pasu od mantinelu pohodlně skóroval. Druhý gól v naší síti skončil po podobné situaci, což nám na sebevědomí a klidu moc nepřidalo. Bohužel se nám nedařilo prosadit v koncovce a naopak soupeř trestal naše chyby. Po třetí brance neměl čisté svědomí Lukáš, kterému střela prošla kolem první tyče, ale nemělo cenu začít házet vinu jeden na druhého, ale naopak se semknout a zkusit s nepříznivým stavem něco udělat.

V čase 12:44 se nám poprvé podařilo skórovat a to nám dobilo baterky. 47 vteřin před koncem poločasu vletěl do obrany soupeře Márty a snížil na rozdíl jediné branky. Při bouřlivých oslavách svého úspěchu si ustlal v rohu hřiště a narazil si palec o mantinel. Kdo umí, umí.. J Do přestávky, až na pár osobních soubojů, se nic zajímavého nestalo. Věděli jsme, že jsme znovu ve hře a soupeř byl ten, kdo začínal být nervózní. To definitivně platilo v čase 18:40, kdy se prosadil Zdenda a srovnal tak na 3:3. Dokonalý obrat ze stavu 0:3 na 4:3 se nám podařil v čase 24:34, kdy se po přihrávce z po za branky prosadil Erl. Bohužel hned po buly bylo znovu srovnáno po drobném zmatku v naší obraně kdy jak BaTerka, tak ani Fida nebyli schopni odehrát míček, kterého se nakonec zmocnil soupeř a pohodlně skóroval. Nezbylo než začít od začátku. Filip tuto chybu částečně napravil při důrazu v souboji, ve kterém si soupeř pomohl nedovoleně a byl vyloučen. Po tomto faulu následovala drobná strkanice a dohadování mezi hráči, ale vzhledem k důležitosti zápasu, stavu skóre a času to bylo v celku pochopitelné. Před přesilovou hrou jsme si vzali oddechový čas a stanovila se pětice borců, kteří zkusí rozhodnout v naší početní výhodě. Jmenovitě Cihla, Radim, oba Tomášové a Zdenda. Podařilo se jim soupeře zmáčknout na jeho polovině a po pěkné kombinaci náš nejzkušenější hráč Radim Ježek skóroval necelých 5 minut před koncem zápasu. Tato branka znovu soupeře srazila do kolen a nás posadila do sedla. V čase 27:35 se nám podařilo poprvé v zápase odskočit na rozdíl dvou branek. Střelcem branky na 6:4 byl Zdenda. Po té jsme se snažili držet míček na hokejkách a pokud možno co nejdál od naší branky. Tato hra v rozích a za brankou soupeře se nám docela dařila. S ubývajícím časem byl soupeř stále nervóznější a uchyloval se k faulům. To vyvrcholilo faulem na Filipa a následným druhým vyloučením soupeře v tomto zápase. To nám usnadnilo závěr utkání a soupeři, který dohrával ve 4 hráčích v poli, jsme už nic nedovolili a po dramatickém zápase plném zvratů jsme slavili postup do semifinále kategorie elity A.
 
  
Semifinále 7. 7. 2007 
Duracell Team vs. Košumberk Sopotnice 0:8

V tomto zápase se ukázala kvalita soupeře, jehož několik hráčů má extraligové zkušenosti. V zápase jsme se vůbec nedostali do hry a soupeř si dobrou hrou došel pro jednoduché a jednoznačné vítězství 8:0. Další nepříjemná věc, která nás v průběhu zápasu postihla, bylo zranění brankáře Lukáše Knapčíka, který po obnovení zranění kolene musel odstoupit a nahradil ho náš ochotný známý z týmu Tuňáků Petr Kopta. 

Zápas o třetí místo 8. 7. 
2007 Duracell Team vs. Medvědi Severu 7:4

Před posledním zápasem turnaje naše řady prořídly vzhledem k onemocnění Cihly a jiným než hráčským povinnostem Radima. Proto jsme na soupisku dopsali Martina Němečka. Tým Medvědů dobře známe a o jejich kvalitách nebylo nutné pochybovat. Převážnou většinu hráčů tvoří extraligoví borci jako Slaný, Derka, Motejzník.   
Navíc na zápasy o umístění je doplnila dvojice mladoboleslavských reprezentantů Wolfa s Novotným. Při tomto rozložení sil jsme se upřímně báli, aby se neopakoval podobný debakl jako v semifinále.
Věděli jsme, že nemá smysl hrát otevřenou útočnou hru. Proto jsme vycházeli ze zajištěné obrany a v rozestavení 2, 1, 2 se snažili zahustit prostor před naší brankou a vyrážet do rychlých brejků. I tak se podařilo první dvě branky vstřelit soupeři a vypadalo to, že je pouze otázkou kolik dalších gólů dostaneme. Ale naše taktická hra začala přinášet ovoce. Několik úspěšných brejků do otevřené obrany soupeře znamenalo famózní obrat na 7:2 z našeho pohledu a soupeř začal být značně nervózní. V závěru se Medvědům ještě podařilo snížit na 7:4, ale tento výsledek byl konečný a pro náš tým znamenal překvapivé třetí místo.
 
Ještě ten večer se konala oslava v Liberecké restauraci Kohout, kde se slavilo až do zavíracích hodin.. J Pak jedno šáňo před radnicí a honem domů, do postele a spát.. 

Konrad Cup 2007
Celé to začalo pozvánkou našeho dobrého známého Standy Pittnera, který tento turnaj vymyslel, zorganizoval a nakonec i bez problémů realizoval. Za což mu patří naše uznání. (na zebru to nebylo špatné J) Sestavení a přihlášení týmu, z několika nepodstatných důvodů, bylo provedeno až těsně před turnajem. Tentokrát tým sestavovala dvojice Filip Kopecký a Zdenda Říha, ten v této činnosti zastoupil manažerku BaTerku. Bohužel se nepodařilo sehnat všechny členy Duracellu, tak byla povolána záloha z řad našich dalších známých a kamarádu. Do sestavování zasáhla i zranění. Konkrétně natažené tříslo Tomáše Rejmonta dva dny před turnajem na fotbale. Tato nezodpovědnost by pravděpodobně měla ještě dohru u disciplinární komisu týmu, ale vyhrálo se i bez něj.. J Nějaké drobné problémy se sestavou jako zaspání Cihly, který byl po noční, cestování Erla po celé republice a příjezdu až na finále, zranění a odstoupení Radka Urbana ve finále a pracovní povinnosti Alana jen prověřili ostatní hráče, kteří o to víc bojovali a prali se o co nejlepší výsledek a nutno říct, že obstáli. J
Soupiska tedy vypadala následovně:
G Michal Honíšek
 
Jiří Cihlář, Jan Brynda
Zdenek Říha, Filip Kopecký, Alan Turek (pro zajímavost, všichni tři útočníci jsou praváci)
 
Radek Veselý, Radek Urban
Tomáš Erlebach, Martin Němeček, „C“ BaTerka
 
Turnaje se zúčastnilo 8 týmů rozdělených do dvou skupin, ze kterých první dva týmy hráli semifinále zbylé dva týmy zápasy o konečné umístění.
Králíci na baterky byli nalosováni do skupiny A, kde se postupně střetli s týmy SK Gaudeamus, Fbc Rokytnice nad Jizerou a SCC Semily.
 
9:00 Duracell Team vs. SK Gaudeamus 1:1
 
Jak jsem již zmínil, Cihlička nám zaspal tak začátek zápasu jsme hráli na tři beky a 5 útočníků, kde se točili dva centři a tři křídla. Hned jak Cihla dorazil, naše šiky se srovnaly na 3 beky a dva kompletní útoky. Zápas byl vyrovnaný s několika šancemi na obou stranách, ale umění gólmanů dlouho převyšovalo dovednosti útočníku. První branku vsítil tým SKG, ale tato branka pro hru vysokou holí nebyla uznána. I další branku vsítil soupeř, konkrétně Knížek když pohotově zakončil po dlouhém nahození Rossmullera. Tato branka padla po chybě, kdy jsme neobsadili útočníka na hranici velkého brankoviště. Po obdržené brance jsme si vypracovali několik dalších šancí na vyrovnání, ale Robin Horák v brance soupeře byl bezchybný. Navíc mu práci usnadnila pozorná obrana pod vedením extraligou ostříleného borce Poliho! J Minutu před koncem zápasu si náš tým vzal oddechový čas a proběhla rychlá volba šesti hráčů, kteří šli zkusit vyrovnat při naší power play. Tato šestice zavřela soupeře na jeho polovině a dařilo se jí držet míček na hokejkách. Po několika přihrávkách vystřelil hráč Filip Kopecký z úhlu od mantinelu na bližší tyč po přihrávce Jirky Cihláře a k velké radosti celého týmu tato střela prošla až za záda brankáře a znamenala vyrovnání 32 s. před koncem zápasu. Z následující buly náš hráč Alan Turek okamžitě vyrazil dopředu, přihrál do křídla na Filipa Kopeckého, který pohotovu střelou podruhé v krátké době ohrozil branku soupeře, ale tentokrát byl úspěšnější brankář Robin Horák, který vynikajícím zákrokem udržel nerozhodný stav, na kterém se do konce utkání už nic nezměnilo.
 
12:30 Duracell Team vs. Fbc Rokytnice nad Jizerou 5:1
Hned při prvním střídání trojice našich útočníku ohrozila branku soupeře a snad každý z nich měl gólovou šanci, ale bohužel se jim nepodařilo skórovat. I v dalším průběhu měl náš tým převahu ale stále bez gólového efektu. Paradoxně nám pomohlo oslabení v šesté minutě utkání po ukázkovém držení Marina Němečka, který si takto nečistě pomohl při souboji u mantinelu. V tomto oslabení se podařilo skórovat dvojici našich útočníků Alanovi Turkovi v čase 7:05 a Filipovi Kopeckému po dalších 52 vteřinách hry. Na druhou branku přihrával Alan. Toto vydařené oslabení nás uklidnilo a zápas se dohrál v pohodovém tempu, kdy se někdy hrálo až moc pro diváky na úkor jednoduššího zakončení. Stejná spolupráce jako u předchozí branky vedla ke zvýšení náskoku Duracell Teamu na 3:0 v čase 12:42, když Filip v těsné blízkosti branky ze vzduchu srazil do sítě nahození z rohu od Alana. Na začátku druhého poločasu skóroval soupeř a Šír tak po asistenci Novotného snížil na rozdíl dvou branek. V čase 17:30 se Alan svým typickým obtočením kolem branky pokusil zakončit, míček zůstal hned za brankovou čárou na noze brankáře, a jelikož rozhodčí nepískli, Alan nezaváhal a pomohl míčku výrazněji za brankovou čáru. Proti tomu začali vehementně protestovat hráči Rokytnice, kteří přestali hrát a chtěli se přesvědčit, zdali je míček za čarou ještě před Alanovou dorážkou. To že branka byla regulérní, potvrdila rozhodčí Elžbieta Piotrowska. Co už ale Alanovi neprošlo, bylo zatažení za záchranou brzdu, když před naší brankou zezadu fauloval pronikajícího soupeře, který se tlačil do koncovky. Rozhodčí nezaváhaly, následovalo trestné střílení se kterým si Michal v naší brance poradil a ani při výhodě jednoho hráče navíc se soupeři nepodařilo skórovat. V závěru zápasu, konkrétně 20 vteřin před koncem se do listiny střelců zapsal i Zdenda Říha po asistenci Filipa a dal tak výsledku konečnou podobu. 
 
 
14:50 Duracell Team vs. SCC Semily 1:0
Další vyrovnaný zápas kde útočníky soupeře vynuloval Míša Honíšek za přispění naší obrané hry. O vítězství rozhodla dalekonosná, a když píšu dalekonosná, tak myslím opravdu dalekonosná střela Radka Urbana, který jí po pokynu ze střídačky vypustil směrem na bránu soupeře kousek před vlastním velkým brankovištěm, a pro překvapení všech přítomných v hale tato střela skončila za zády brankáře. Stalo se tak v čase 2:58, nahrávajícím hráčem byl Radek, tentokrát Veselý. J Soupeřova brankáře v průběhu zápasu stačil vyzpovídat náš příležitostný reportér Alan Turek při clonění před brankou a získal informaci, že míček prudce změnil směr těsně před rukama, tím pádem lehce zesměšněného a hlavně nešťastného gólmana semilského týmu. Na výsledku už nic nezměnilo ani nařízené trestné střílení v čase 21:50 proti naší brance za hru v malém brankovišti. To rozhodlo o tom, že kromě našeho týmu do semifinálových bojů ze druhé pozice ve skupině postoupil i tým SK Gaudeamus.
 
16:00 Semifinále 
Duracell Team vs. 1. FBC DDM Děčín 2:1 s.n.
Semifinálový zápas byl pro nás nepříjemný v tom, že Erl ještě nedorazil ze svých poutí po vlastech českých a Alan musel odjet. Proto jsme byli nuceni vrátit se k osvědčené sestavě s osmi hráči v poli jako na začátku prvního zápasu. Bohužel se nám nevydařil úvod utkání a již ve druhé minutě jsme prohrávali po gólu Buriánka. Následovalo několik šancí na obou stranách ale bez změny skóre na světelné tabuli. K naší smůle se nám nepodařilo ani využít přesilovou hru, kterou nám soupeř nabídl v čase 15:47. Nutno přiznat, že z naší strany byla opravdu tragická. Vyrovnat se podařilo až Cihlovi, který od obránců dostal před brankou soupeře moře času na to, aby několik vteřin podržet balonek a počkal si na gólmanův první pohyb a nekompromisně zavěsil. Do konce zápasu už žádná branka nepadla a na řadu přišli samostatné nájezdy. Kapitánka BaTerka uspěla v losování a naši borci šli na nájezdy jako první, konkrétně Cihlička. Pojď sem, kam jdeš? Kde jsi byl? A 1:0 pro Duracell. Pak chvíli dominovali gólmani a až ve třetí sérii došlo k vyrovnání. Za stavu 1:1 před pátou sérií šel na řadu bateriemi poháněný, ostatně jako všichni, králík Radek Urban a všem přítomným ukázal, že je muž bez nervů. Luxusně provedenou kličkou ala Peter Forsberg jednou rukou zasunul míček za gólmana a zvýšil na 2:1. Celá naše střídačka už jen čekala, jak se svým nájezdem naloží soupeř. Míša ho vychytal a naše banda postoupila do finále, kde na nás čekal, dle mého názoru, favorit turnaje 1. FBK Campus Jablonec.
 
18:55 Finále 
Duracell Team vs. 1. FBK Campus Jablonec 4:3 s.n.
Pro finále naše řady vyztužil turista Erl, který dorazil i se svojí fanynkou… Tedy snad i naší.. J Alan tou dobou plnil své povinnosti již na jiném sportovním klání, ale díky Erlovi jsme měli dva kompletní útoky. Fida trochu zamíchal sestavou a Cihlička šel z obrany na centra první formace. A Erl na křídle druhé lajny vystřídal Dědka, který šel na beka. Ukázalo se, že to byl dobrý tah a naše hra měla řád. Vycházelo se ze zajištěné obrany a hrozilo nebezpečnými brejky. První branku dal Zdenda Říha, když po pasu od Radka Urbana svým typickým průnikem po křídle zatáhl balonek na polovinu soupeře a umístěnou střelou od mantinelu, kterou šikovně schoval za beka zaskočil gólmana. To se stalo v čase 6:45. I naší druhou branku zařídil Zdenda, tentokrát po asistenci Cihličky a na začátku druhého poločasu tak zvýšil náš náskok na rozdíl dvou branek. Tato situace soupeře evidentně zaskočila, sice několikrát zahrozil, ale Míša byl v brance pozorný. V čase 17:30 již Dědek zvyšoval na 3:0, když si luxusně seběhl z beka na přihrávku z po za branky tzv. mezi kruhy a nekompromisně zavěsil. To byl již soupeř značně nervózní a na hřišti docházelo k diskusím a drobnému pošťuchování. V závěru zápasu se zranil Radek Urban a musel odstoupit. Proto jsme si vzali oddechový čas a znovu zamíchali sestavou. Tím se rozpadla hra na dva kompletní útoky a na naší hře to bylo vidět. Jablonec nás začal tlačit a měl více ze hry. My jen vyhazovali míček ze své poloviny a nebyli jsme schopni ho podržet jako v prvním poločase. Proto bylo otázkou času, kdy nás soupeř za naši pasivitu potrestá. Pomohl tomu i nedůraz na našem brankovišti. V čase 22:05 se prosadil Král v našem brankovišti a za Míšu dorazil jím odraženou střelu Vážného. Velmi podobná situace se odehrála i pouhých 33 vteřin před koncem řádné hrací doby a Král svým druhým gólem jak přes kopírák srovnal na 3:3. V ten moment hráči Jablonce byli plni radostné euforie a naopak na naší straně zavládlo obrovské zklamání. Do konce zápasu se již nic zajímavého nestalo a následovala samostatná střílení. Znovu naše nejhezčí hráčka, (a ne proto, že je v týmu jediná holka J) kapitánka BaTerka prokázala své zkušenosti na losu a náš tým měl opět výhodu v zahajování samostatných nájezdů. Tady si už bohužel přesně nepamatuji jaký to mělo průběh, ale po čtvrté sérii kdy náš hráč, konkrétně Fida bekhendovou kličkou proměnil, následoval neúspěšný pokus Jablonce a naše oslavy mohly naplno propuknout.
Následovalo slavnostní vyhlášení a úprk domů.. Do Liberce.. Do Pavlovic.. 

No.: 1 Cup 2008 

Tak, a máme dohráno. Nutno říct, že vůbec ne špatně. Tímto děkuji všem králikům, kteří na hřišti nechali své nasazení, pot a někdy i krev. Baterky snad nikomu nevytekly!

Bilance turnaje:
zápasy 6 - 0 - 1, skóre 44:13


9. 5. 16:30 Duracell Team vs. SCC Semily 9:3 (3:2)
Snad nám dělalo víc problémů sejít se v čas, než samotný soupeř. Ale právě proto, že do začátku zápasu jsme vstupovali nekompletní, s rozházenýma pětkama a někteří celkem laxně soupeř dvakrát skóroval a teprv v ten moment nám došlo, že by bylo dobré začít hrát.
To už dorazili i dva poslední opozdilci a naše sestava se srovnala na dvě kompletní pětky. V ten moment jsme se stali vládci na hřišti a obrat z 0:2 na 9:2 hovoří sám za sebe. Škoda, že soupeř v samotném závěru potrestal naše propadnutí v útoku, ale i tak jsme s letošním prvním představením králičí party mohli být spokojeni.  

9. 5. 16:30 Duracell Team vs. Chrti Jablonec 4:1
Na druhý páteční zápas jsme se přesunuli z Dobiášky na Arenu. Něktěří králici měli možnost shlédnout zápas Chrtů s loňským finalistou, ve kterém si Chrti došli pro nepřesvědčivou výhru 4:3. Asi největší hvězdou toho týmu byl Chodovský Šochman.

Pánové, gratulace k vítězství a k dohrání zápasu bez zranení! To co Chrtí parta předváděla se s florbalem moc poměřovat nedalo. K celkem brutální hře dosti napomáhala i dvojice "rozhodčích". 

Ale k samotnému zápasu. Střelecké probuzení "defenzivní" lajny celkem rychle znamenalo vedení 2:0. To nás celkem uklidnilo, soupeře spíš sralo. I přes stále brutálnější hru sopeře se Erlovi povedlo nádherně projít do šance a s přehledem skóroval. Další branku přidal ještě Tomáš Urban v přesilovce střelou od modré a nebylo co řešit. Pan Šochman z řad Chrtů se k ničemu nedostal díky naší dobré obrané hře a tak jen škoda chyby na brankovišti po které soupeř ještě korigoval, ale i tak už bylo rozhodnuto o dalším plném bodovém zisku do tabulky.  

Sobota 10. 5.
10. 5. 10:30 Duracell Team vs. MDT 17 9:2
Tým loňského finalisty byl příslibem těžkého zápasu, ale... Tým pražáků byl poskládán z exhráčů extraligy pražské Sparty. Což dokazovali dobrou technikou, ale pohyb nebyla jejich silná stránka. I tak se soupeř střelou z otočky dostal do vedení. Ale zase stejný obrázek jako v prvním zápase. Obdržená branka nás nastarovala. Mezi tím dorazila i loudavá dvojice Cihla, Tomáš Urban a mohlo se začít. Rychlostně soupeř nestačil a naše útoky celkem slavily úspěch. Jen občas nám za obranou zůstal "zabukáč", ale Aleš v brance si s jejich nájezdy dokázal poradit.

Další přesvědčivé vítězství nás přiblížilo k postupu z 1. místa a tím pádem i přijatelnějšího soupeře pro čtvrtfinále.  
 


10. 5. 12:00 Duracell Team vs. Smědavští Vlci 9:1
Asi nejlehčí soupeř ze skupiny. Tým známe celkem dobře z Liberecké ligy můžů, kde se pohybuje spíše v dolních patrech tabulky. I proto plný bodový zisk byl poviností a je dobře, že i průběh tomu odpovídal. 

Pro zbytek dne jsme měli volno a čekali na boje v ostatních skupinách. Nejvíce nás zajímalo kdo na nás vyjde pro čtvrtfinále.
  

11. 5. 8:00 Čtvrtfinále 
Duracell Team vs. Gaudeamus 6:1
S tímto soupeřem jsme moc nepočítali a to, že se dostal do play-off pro nás bylo celkem překvapení.
Ale zase klasika, pozdní příchod dvojice Cihlář, Urban.  Jen měli štěstí, že rozhodčí nikam nepospíchali a v 8:00 se nezačínalo. Vzhledem k brzské ranní hodnině sme si opět počkali na budíček v podání soupeřova vstřeleného gólu. To celkem zafungovalo a začalo nám to tam padat. I když se soupeř snažil kousat, naše obranná hra ho už do moc šancí nepouštěla a co prošlo přes obranu vychytal Aleš v brance. Opět se celkem zadařilo defenzivní lajně a už se jen čekalo na soupeře pro semifinále. Respektive jsme věděli, že nás čeká jeden z favoritů turnaje tým Tullamore Dew.  


11. 5. 10:00 Semifinále 
Duracell Team vs. Tullamore Dew 2:3
Před zápasem by tento výsledek bral asi každý králík všema deseti. O kvalitách soupeře, s extraligovými borci FBC Liberec nebylo pochyb. Ale průběh zápasu a naše šance mohli přivodit senzační postup na úkor favorita. Bohužel se nám nepodařilo potrestat laxní přístup Tullamorky a proměnovat naše, snad 1000% šance. Otázka na jaký rychlostní supeň by soupeř zařadil v momentě, kdy by prohrával, ale to už se nedovíme. Tedy s mírným zklamáním jsme čekali na soupeře do zápasu o 3. místo. Po překvapivé jednoznačné výhře Bílích Bagrů nad Turnovem ve čtvrtfinále nás s největší pravděpodobností čekal tento těžkotonážní černý kůň turnaje.  

11. 5. 12:00 Zápas o 3. místo 
Duracell Team vs. Bílí Bagři 5:2
 
Očekávání se naplnila a po prohře s druhým největším favoritem turnaje v semifinále nás opravdu čekal tým Bílích Bagrů. Je to tým nadšenců hrající Harcovskou florbalovou ligu i když několik hráčů v jejich řadách má nejrůznější ligové zkušenosti. 
Bagři se vyznačují doslova urputnou zahuštěnou obranou a rychlými protiútoky. Z této jejich fyzické hry, kdy soupeři nedají moc prostoru jme měli trochu obavi, ale asi se ukázali jejich menší zkušenosti. Po fatálních chybách v obraně kde v prostoru "mezi kruhy" nechali třikrát vystřelit králíka se sedmičkou na zádech bylo hned veseleji. Po dalších brankách sme už celkem vklidu dohráli zápas a tým králíku na baterky získal další pohár do své sbírky. 

Tomuto zápasu přihlížela už i naše nehrající kapitánka BaTerka a zjevně to mělo blahodárný vliv minimálně na jednoho králíka. Ukázalo se, že Duracell vydrží opravdu dlouho a není radno si s ním zahrávat. 

Všem děkuji za odvedené výkony. Ještě jednou děkuji Alešovi, který na poslední chvíli vyplnil prostor v naší brance po zranění Pavla týden před turnajem. A doufám, že až se vrátíme z U.S.A. v této rubrice bude nějaká nová reportáž o úspěšném tažení králičí bandy!  

Bastafidli cup 2009 

Turnaj pořádaný týmem Bastafidli své pořadatele značně potrápil. Problémy s naplněním znamenaly ustoupení z původně dvoudenního turnaje na jednodenní a následně i změnu systému. Místo dvou skupin po 4 týmech pouze jedna s pěti týmy. Následovaly boje každý s každým a první čtyřka šla do semifinále, kde se potkal 1. se 4. a 2. se 3. Malá účast znamenala i šetření na rozhodčích, tak se o to podělili hráči všech týmů. Za nás trojice Cihla, Petr a Zdenda, posledně jmenovaný asi sklidil největší úspěch u týmu Stone – blind za uznanou branku v jejich síti v samém závěru. Ostatně s tímto týmem mělo problémy i pár dalších našich hráčů, ale to vše vyplynulo už čistě ze vzájemných zápasů. Na to, že většina borců vážila 20kilo i s postelí, a po bradě jim teklo mlíko tak si dovolovali až moc. Sebevědomí jim asi zvedlo těch pár piv, co vysrkali ve svém kumbálku na tribuně. Parta králíků však zůstala naprosto klidná a turnajem prošla naprosto suverénně v této sestavě:

Filip Kopecký, Jiří Cihlář, Jan Burkoň
Jan Brynda, Tomáš Urban

Zdeněk Říha, Tomáš Funk, Tomáš Erlebach
Tomáš Szabo
G Petr Šťastný


8:35 Duracell Team vs. Stone - blind 5:1
Již zmíněná partička rybízů byla prvním soupeřem, který měl prověřit naše kvality. Soupeře jsme od začátku přehrávali. I přes dobrou techniku a individuální dovednosti soupeř nestačil fyzicky a nedařilo se jim získat souvislejší převahu. Za to na druhé straně se nám občas podařil sehrát kvalitní zámek a narůstající skóre bylo jen otázkou času. Navíc s přibývajícími góly se naše hra uklidnila a někdy se až moc hrálo na parádu, než na skóre. Na pohodě v našich řadách nezměnila nic ani obdržená branka z rozehrávky soupeře, kdy nepokrytý hráč zametal ze vzduchu u naší zadní tyče. Výsledek 5:1 byl na rozjezd dobrý. Jediný, koho tento zápas do dalších trošku přibrzdil, byl Erl, který dostal jeden bolestivý hit a zbytek turnaje nám prokulhal. 

 

9:45 Duracell Team vs. Bastafidli 5:0
Pořádající tým byl druhým který měl prověřit naše králičí šiky. I když disponoval urostlejšími borci než S.B. nic mu to nebylo platné a po našem prvním zásahu jsme předváděli stejně kvalitní hru jako v prvním zápase. Tentokrát jsme soupeři ani přes jedno oslabení nedovolili vůbec nic a do tabulky jsme si připsali další dva body za výhru 5:0.

11:30 Duracell Team vs. TJ Spartak Rokytnice n/J 6:0
Snad jediný tým, který znám osobně z některých jiných turnajů. Za pozornost určitě stojí jejich kapitán Volfik, který umí přejít jak jeden na jednoho, tak i dobře vystřelit. Ale s heslem, že nejlepší obrana je útok, jsme bez problémů udrželi náš standard v počtu vstřelených branek a dokonce přidali jednu navíc. 6:0 a hurá na další!

13:30 Duracell Team vs. Smržovka 6:2
První soupeř, který se proti nám prosadil více jak jednou brankou. Z toho jedna byla jak přes kopírák z úvodního zápasu, kdy hráč na zadní tyči krásně trefil ze vzduchu. I tak to byl zápas celkem na pohodu a další výhra, která znamenala první místo ve skupině a tím pádem pro semifinále nejpřijatelnějšího soupeře, na jehož jméno jsme si ještě museli počkat. I když vzhledem k průběhu všech zápasů to bylo asi jedno.


14:35 Semifinále
Duracell Team vs. Stone-blind 7:3
Ve vzájemném zápase se Smržovkou rozhodli o svém postupu do semifinále rybízci. Tato informace v našich řadách vyvolala vlnu emocí. Nešlo o strach ze soupeře, ale po prvním zápase se dalo očekávat, že s nimi bude ještě legrace a to do puntíku splnili.
Tento zápas byl první, a také poslední, kde jsme prohrávali. Možná to bylo únavou, možná podcenění soupeře po hladkém průběhu základní skupiny. Naše hra nebyla tak aktivní a možná se čekalo, že to přijde samo. Budíček v podobě soupeřovi branky měl pouze dočasný efekt. Obrat na 3:1 znamenal klid v našich řadách a bylo otázkou, kdy naše brankové konto začne zase narůstat. Bohužel místo udržení vedení se 2x prosadil soupeř a za stavu 3:3 mohl cítit nějakou šanci. Tu mu ale hned v následujícím střídání zašlapala do země cihlikova lajna, když se jí po důrazu v napadání rozehrávky soupeře podařilo hned dvakrát skórovat a soupeř se na další odpověď nezmohl. Na bránu do finále se zabušilo ještě dvěma brankami a ta se po výhře 7:3 definitivně otevřela. Za zmínku snad ještě stojí drobné potyčky mezi hráči. Přiznávám, že v tomto ohledu jsem byl asi nejaktivnější. Na zákeřnou hru jsme odpovídali čistě ale tvrdě. Několik dobře mířených hitů a kluci se museli sbírat ze země. Nikdo z nich se ale nezranil a to ani borec co se snažil trefit Buráka, ale místo toho se od něj odrazil a obtočil se kolem sloupu. 

16:00 Finále
Duracell Team vs. Bastafidli 5:0

I přes kvalitu Duracell baterií nám začínalo pomalu docházet, ale soupeř měl za sebou stejnou porci zápasů a určitě už také nebyl zrovna fresh. I v posledním zápase jsme dokázali svojí kvalitu a soupeře k ničemu nepustili. Ze dvou vzájemných zápasů skóre 10:0 hovořilo jasně v náš prospěch. Za vydařeným turnajem udělala symbolickou tečku čtveřice Fida, Cihla, Burák a skórující Dědek, která rozebrala soupeře na šroubek, a po závěrečném hvizdu se mohlo slavit.    

 

New Summer cup 2009
Letoční SC nebyl pořádán týmem TU Slavia Liberec, ale z důvodu posunutí semestru na TUL ho pod svá křídla přijalo FBC, se svým týmem zkušených pořadatelů a celý turnaj se přesunul na ZŠ Dobiášovu a do Areny. Bohužel nedošlo k naplnění 24 týmů, tak byl turnaj zredukován na 20 družstev a došlo k úpravě systému. Duracell Team se přihlásil v tomto složení:

Filip Kopecký, Jiří Cihlář, Martin Šír
Tomáš Szabo, Tomáš Urban

Zdeněk Říha, Tomáš Funk, Tomáš Erlebach
Jan Burkoň
Radek Urban, Tomáš Rejmont
G Petr Šťastný

To že není na škodu mít na soupisce víc hráčů, se potvrdilo hned v prvním zápase turnaje a i další dny se nám nedařilo nastoupit s plnou sestavou. První kdo zaznamenal střelecký úspěch byla překvapivě naše fanynka Lucka, která si vychutnala brankáře zpoza branky. No příště třeba přijde pozvánka, tím jedním zásahem je dokonce lepší než Zdenda!!!  

Základní skupina A:
3. 7. 16:30 Duracell Team vs. H2O Savec 44 4:2

Soupeř na úvod turnaje patřil k těm lepším ve skupině. Hrál důrazně a uměl podržet míček a postupně rozehrát. K tomuto zápasu jsme nastoupili nekompletní bez Erla a Zdendy. Skórovat se nám podařilo jako prvním a to po nenápadné akci, kdy Fida po přihrávce od Mártyho zkusil vystřelit přes obránce a brankář asi opravdu moc neviděl a spadlo to tam. To znamenalo vedení 1:0 po prvním poločase. Bohužel na začátku druhého se nám podařilo udělat několik chyb, které soupeř potrestal a otočil na 1:2.  To nás ale nepoložilo a zlepšeným výkonem jsme skóre opět otočili na naši stranu. Nejprve Burák vyrovnal ve skrumáži před brankou. O další se postaral Tomik Szabo. Nejprve střelou na vzdálenější tyč po přihrávce zpoza branky a v závěru po kombinaci s Mártym pečetil na konečných 4:2 do prázdné, když brankáři nedali šanci reagovat.

3. 7. 18:45 Duracell Team vs. Peďáček 3:1
Do tohoto zápasu už nastoupila dvojice opozdilců a tak se musel řešit problém s 11 hráči v poli, což není optimální počet na florbal. Točila se tak trojice třech pravých křídel do dvou útoků. Soupeře jsme sice přehrávali od začátku, ale nedařilo se nám skórovat. Pokusy z dálky končily vysoko nad brankou a nebylo to lepší ani po kombinaci. To vše až do chvíle, kdy Márty zpracoval dlouhý pas od Buráka a z otočky nekompromisně zavěsil, krásný gól a vedení 1:0. Další, kdo skóroval byl Erl, znovu se tedy prosadilo pravé křídlo. Dvoubrankový náskok jsme si v pohodě hlídali a dobrou hrou Peďáčky k ničemu nepouštěli. Po dalším zásahu Mártyho na 3:0 bylo jasné, že si z prvního hracího dne připíšeme plný počet bodů a nic už na tom nezměnilo korigování soupeře na konečných 3:1.

4. 7. 9:45 Duracell Team vs. Closer team 3:0
Poprvé se šlo do modrých dresů a navázalo se na jejich neporazitelnost z Bastafidli cupu. Znovu ale jen v devíti, protože Brůča dělal na bytě a Burák na svatbě. Jeden maloval, druhý chlastal. Closer je nám všem dobře známý Garden Band, za který v jeho dávné historii nastupovalo pár našich borců. Věděli jsme, co můžeme čekat, a do zápasu se šlo s vědomím, že pokud nezahrajeme jako totální tragédi, tak musíme vyhrát. Pustili jsme se do nich opravdu z chutí a dost často je zavřeli v prostoru kolem jejich branky. Z kolotoče, který následoval, se jim jen těžko vystupovalo a zejména Tomášova lajna se Zdendou a Erlem na křídlech, vypadala, že si nacvičuje přesilovku a ani jim nevadilo, že proti pěti. Jediné co naší hře chybělo, byla častější střelba. A když už se někdo odhodlal, naše pokusy likvidoval, ten den vynikající brankář soupeře, který na brankové čáře chvílemi doslova čaroval. Na co ale nestačil, byl Mártyho bekhend ze vzduchu pod víko 1:0. Další branka padla po Filipově střele od mantinelu, která se po zásahu brankáře odrazila od dobře postaveného Mártyho a i přes protesty soupeře, že branky bylo docíleno nohou, byla branka uznána.  O další zásah se postaral Tomik Szabo, který se uvolnil do středu hřiště a propálil vše, co stálo před ním. Petr neměl moc práce, a co prošlo přes naši obranu, v pohodě zlikvidoval.

4. 7. 12:00 Duracell Team vs. Tullamore Dew
Nejtěžší soupeř naší skupiny na nás čekal na samý závěr. Tento zápas měl rozhodnout o konečném pořadí, ze kterého postoupíme do nadstavby. Tullamore Dew se rovná FBC Liberec, pár borců přímo z ačka, pár z juniorů a k tomu Náčelník. Proto jsme do tohoto zápasu vstupovali s respektem. Věděli jsme, že jim nesmíme dát prostor a čas na jejich hru, a to se zezačátku dařilo. Navíc po krásné kombinaci po ose Cihla, Márty a zakončující Fida do prázdné se vedlo 1:0. Pak naši druhou branku přidal Erl. První
 poločas jsme hráli 100% to, co jsme chtěli a vyhráli jsme ho 3:1 když se po křížné přihrávce od Tomáše Funka prosadil téměř do prázdné branky Tomáš Szabo. V druhém poločase jsme bohužel byli moc velkorysí a soupeři nabídly spoustu chyb, které byly jednoznačně potrestány a tým T.D. přehrál D.T. 5:3.

 
Čtvrtfinálová skupina
4. 7. 15:45 Duracell Team vs. Kadaň
První zápas čtvrtfinálové skupiny s mužstvem z Kadaně byl Filipovou exhibicí. Jeho pět branek hovoří za vše. Část mailu od Tomáše Szaba. Sice se to čte moc hezky, ale až na ten samostatný únik to bylo snadné. Obrana soupeře moc nefungovala a vaše přihrávky byly přesné. Stačilo čekat na správném místě, případně tam být dřív jak Márty. Tak asi tolik k té exhibici. J Skóre však otevřel někdo jiný. Byl to Radek, když se trefil z rozehry po krátké přihrávce od Tomáše Funka. Svůj podíl na tom má i Zdenda, který clonil před brankou a také Tomáš Urban, který napovídal ze střídačky, co mu hlasivky stačily. Něco o tragédech a blbém postavení. J V poklidu jsme dohráli zápas a skóre 8:2 nebylo špatné. Na druhou stranu nutno podotknout, že soupeři se nechtělo moc hrát, protože chtěl hrát Elitu B. Na další zápas druhý den se ani nedostavil.

 

5. 7. 15:15 Duracell Team vs. Pardubice
Zápas pravdy, zápas o všechno. Buď budeme hrát finálové boje, nebo je to pro nás konečná. Celý zápas byl vyrovnaný, možná jsme byli o trochu lepší, což potvrdili po zápase i někteří soupeři. Ale bohužel jsme i přes spoustu šancí nedokázali vstřelit branku. To v podstatě soupeř z Pardubic taky ne. Trefil se "jen" z trestného střílení, po Tomášově (18) "záchranné brzdě".

 

 

 


Litomyšl Open 2010

Tento turnaj je opravdu trápení až do konce. Po sepsání komplet reportu ke všem zápasům spadl net a vše se ztratilo... 

O Tomínovi jsem napsal, už dost, ale nejde to jen tak přejít i tady. Bylo jasné, že tento turnaj nebude stejný jako ostatní. I když v Litomyšli bylo krásné počasí a je to pěkné město, nic nezmírnilo naší bolest, že jsme přišli o skvělého kamaráda a báječného hráče. Na uctění jeho památky jsme si v šatně před prvním zápasem rozdali černé pásky a nad střídačku vyvěsili dres #15. Na rozcvičce mi zase začalo docházet,  co všechno to znamená. Hlavou se mi honil smutek, vztek a  zklamání. Pořadatel před úvodním buly požádal o minutu ticha a to už se mi draly slzy do očí...
V pátek se pro nemoc omluvil Radek Veselý a to znamenalo finální sestavu v následujícím složení: 

Tomáš Grois, Jiří Cihlář, Filip Kopecký
Tomáš Szabo, Jan Brynda 

Tomáš Rejmont, Jan Burkoň, Tomáš Erlebach
Tomáš Funk

G Michal Honíšek

V sobotu večer nás ještě doplnil Petr Šťastný s Martinem Šírem.

Tomíno byl v našich myslích a srdcích a každý věděl, proč tu jsme. Vyhrát ten turnaj pro něj.

1. 5. 14:00 Duracell Team vs. Alcoholics Inebandy  2:5
První tým, který nás prověřil, byl z těch lepších v turnaji, což potvrdil v dalším průběhu. Ale i tak se nám dařilo Alkoholiky trápit a odehrát s nimi vyrovnaný zápas. Vyrovnaný z pohledu předvedené hry. Dařilo se nám je zatlačit v obraně, vypracovat si šance a tlak, ale chyběli góly. Bohužel jen na naší straně. Soupeř několikrát potrestal naše zaváhání v obraně a nekompromisně trestal. Vypracoval si tak náskok, na který jsme dokázali odpovědět pouze zásahy Erla a Cihly.

1. 5. 16:00 Duracell Team vs. Postupická Oldies 1:1
Tým mladých technicky vybavených borců z Prahy byl naším dalším soupeřem. Znovu se nám podařilo soupeře přehrát, po jeho chybě v rozehře z rohu, když namazal dvojic našich volných hráčů Erl přidal svůj druhý gól na turnaji. Ale znovu to samé, naše dobrá hra, šance, ale žádný gól navíc, který by pojistil naše vedení. Soupeři pak stačila jedna střela z dálky dobře schovaná za naše bránící hráče a obě družstva si připsala po jednom bodu.  

1. 5. 18:00 Duracell Team vs. Sail´s Choice Svitavy 2:2
Poslední zápas základní skupiny měl rozhodnout o konečném umístění ze kterého půjdeme do playoff. Snaha byla uhrát alespoň remízu a vyhnout se tak prvnímu týmu ze skupiny D. V tu chvíli nás ani náhodou nenapadlo, že hrajeme proti pozdějšímu vítězi celého turnaje. Na začátek zápasu nedorazilo duo tragédů Cihla s Míšou, kteří se zapomněli v cukrárně. To znamenalo, že do branky šel Dědek a v poli jsme točili jen jednoho hráče na střídání. I tak jsme do zápasu vletěli a znovu to byl Duracell Team, kdo určoval tempo hry. Naši převahu se nám podařilo potvrdit i vedoucím gólem po střele Sabiny. Bohužel ke konci poločasu se začala projevovat únava a už se nestíhalo tak jezdit jak by bylo potřeba. Dědek v bráně několikrát dobře zasáhl, ale i přes naši snahu se soupeři do konce poločasu podařilo otočit na 2:1. Naštěstí do druhého poločasu se šlo zase v plném počtu doplněném o opozdilce a hned to na hře bylo znát. Ale stále ta stejná písnička. Z velké herní převahy, jen minimum gólů. Tady to po zásahu Reje stačilo na remízu 2:2.
 

PLAY-OFF
2. 5. 10:30 osmifinále
Duracell Team vs. Sekyho Sexy Krtečci 1:3

Ještě v sobotu večer nás přijela podpořit dvojice králíků, která chtěla být s týmem v době, kdy společně čelíme velkému neštěstí, které nekompromisně vtrhlo do našich řad. 
Márty mi napsal..

 
"Duracell musí držet při sobě, takže to byla povinnost přijet, akorát jsme moc nepomohli. Tento turnaj  v nás bude dlouho ležet jako černý smutek."  

Po doplnění sestavy na dvě kompletní pětky se šlo do osmifinále s tím, že teď už se nesmí zaváhat, pokud chceme pomýšlet na úspěch v turnaji.  
Co nás překvapilo, byl soupeř pro osmifinále, dle našeho, favorit skupiny D, který ale jednou zaváhal a obsadil tak až druhé místo. Znovu se do zápasu vletělo v dobrém tempu a dostávali jsme se do šancí. Ale bohužel vše zůstalo jako v sobotu a nebylo nám přáno. Ani žádná náhodná haluz tam prostě nechtěla spadnout. Takovej ten šmudla gól, co vám zvedne náladu a nalije sebevědomí do žil. Prostě znovu se hrála vyrovnaná dobrá partie, ale bez vstřelených branek na naší straně. Soupeř poprvé v samém závěru poločasu dobrým pohybem přehrál naše bránící hráče a zajistil si hubenou výhru v první půli. Ve druhé přidal ještě jeden a snažil se držet míček na svých hokejkách a pohlídat si slibné vedení. I tak se nám dařilo hrát aktivně a dvě minuty před koncem snížit na rozdíl jedné branky po střele Dědka z hranice malého brankoviště. Do posledních minut se vletělo s tím, že zkusíme zabojovat aspoň o nájezdy. Bohužel to byl soupeř, kdo skóroval při naší powerplay a pečetil tak postup do čtvrtfinále. 

Tento turnaj byl hořký od samého začátku až do konce. Zklamání ze špatného výsledku bylo umocněno tím, komu jsme ten případný úspěch chtěli věnovat. Citoval sem tu Mártyho, tak si dovolím citovat ještě jednu kamarádku. Ta mi pomáhala šít černé pásky a věděla, co se stalo.

 

"Za černým mrakem vždycky následuje slunce.. Věř mi, funguje to tak už staletí.. Bude líp, chce to čas a zas budete vyhrávat a Tomíno na vás bude pyšný."

Tak jim to půjdeme ukázat a to hned za týden na No. 1!!!